Ізонитка або нитяна графіка





















           Ізонитка розвиває дрібну моторику, тренує уважність та посидючість, знайомить з основними геометричними поняттями, вчить орієнтуватися на аркуші паперу і тренує розвиток креслярських навичок.
Ізонитка або нитяна графіка (зображення ниткою, нитковий дизайн) - графічне зображення, особливим чином виконане нитками на картоні або іншій твердій підставі.
Цю техніку також іноді називають ізографіка або вишивка по картону. В якості підстави ще можна використовувати оксамит (оксамитову папір) або щільний папір. Деякі умільці зараз роблять вишивку на дисках. Нитки можуть бути звичайні швейні, шерстяні, муліне або інші. Також можна використовувати кольорові шовкові нитки.
Історія техніки ізонитка
Нитяна графіка як вид мистецтва вперше з'явилася в Англії. Англійські ткачі придумали особливий спосіб переплетення ниток. Вони вбивали в дощечки цвяхи і в певній послідовності натягували на них нитки. В результаті виходили ажурні мереживні вироби, які використовувалися для прикраси житла.
Інтерес до нитяної графіки то з'являвся, то зникав. Один із піків популярності був наприкінці ХIХ століття. Видавалися книги по рукоділлю, в яких описувався незвичайний спосіб вишивки на папері, простий і легкий, доступний дітям. Зараз цим мистецтвом займаються в багатьох країнах світу: Англії, США, Данії, Австралії тощо.
Найчастіше ізониткою називають вишивку на картоні, а нитяною графікою - картини з цвяхів і ниток. Так як ніхто дисертації не написав і чітко закріпити назву ніхто й не намагався, то будь-яка назва призведе до однієї техніки і практично буде означати одне і те ж.
Та ж техніка, але виконана на туго натягнутій тканині, стала називатися «хордовими стібками» - автор запатентувала свою назву і техніку.
На англомовному «Заході» використовують назву «embroidery on paper» - вишивка на папері.
Іноді зустрічається назва «paper embroidery», рідше «Form-A-Lines» - форми з ліній.
Ще те ж саме, але французькою «broderie sur papier».

ЗРАЗКИ СХЕМ І РОБІТ

























ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ














Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Виставка

Місто творчих майстринь